"Xovos tumani  IIB" bilan xamkorlikda  "Birga hayotni saqlaymiz" shiori ostida donorlik aksiyasini o'kazildi.
01.05.2026 52
Birga hayotni saqlaymiz" shiori ostida donorlik aksiyasi O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026 - yil 20- yanvardagi  PQ  -19 -  Qarori  6- bandi  irosini ta'minlash maqsadida Sirdaryo viloyati Qon Quyish Stansiyasining Sayyor guruhi bugun "Xovos tumani  IIB" bilan xamkorlikda  "Birga hayotni saqlaymiz" shiori ostida donorlik aksiyasini o'kazildi. Bu ezgu tadbir inson hayotini saqlab qolish yo‘lida yana bir muhim qadam bo‘ldi. Mazkur tashabbus O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining donorlik harakatini qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirishga qaratilgan qarorlari asosida amalga oshirilmoqda.

В сотрудничестве с Управлением внутренних дел Ховосского района была проведена благотворительная акция под лозунгом «Вместе мы спасаем жизни».
Благотворительная акция под лозунгом «Вместе спасаем жизни» В целях обеспечения выполнения пункта 6 Постановления Президента Республики Узбекистан № ПК-19 от 20 января 2026 года Мобильная группа Сырдарьинского областного пункта переливания крови в сотрудничестве с Управлением внутренних дел Ховосского района сегодня провела благотворительную акцию под лозунгом «Вместе спасаем жизни». Это благородное событие стало еще одним важным шагом на пути к спасению человеческих жизней. Данная инициатива реализуется на основе постановлений Президента Республики Узбекистан, направленных на поддержку и развитие донорского движения.