O`z telekom AK janubi g`arbi filiali Sirdaryo bo`limi xodimlari donorligi ishtirokida ” Birga hayotni saqlaymiz” milliy donorlik aksiyasi o`tkazildi.
06.05.2026 61
Sirdaryo viloyat qon quyish stansiyasida   O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026 yil 20 yanvardagi  “2026-2030 yillarda qon bilan ishlash xizmatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi №PQ-19 Qarori  ijrosining 1-ilova 6.a. bandi  bo’yicha  O`z telekom AK janubi g`arbi filiali Sirdaryo bo`limi xodimlari donorligi ishtirokida ” Birga hayotni saqlaymiz” milliy donorlik aksiyasi o`tkazildi.   Tadbirda qon donorligining ahamiyati, qon topshirishning inson organizmiga ijobiy ta`siri, qon va uning tarkibiy qismlarini topshirish tartibi va qoidalari yoritib berildi. Barcha hamyurtlarimizni beg’araz donorlikka chaqirib, “Birga hayotni saqlaymiz” shiori ostida muhtoj insonlarni hayotini saqlab qolish yoʼlida qon topshirib, insonparvarlik va mehr shavqat ko`rsatib,`oz hissasini qo`shishga chorlaymiz.

В рамках общенациональной благотворительной кампании «Вместе спасаем жизни» были собраны пожертвования от сотрудников Сырдарийского филиала юго-западного филиала АО «Уз Телеком».
06.05.2026 60
В соответствии с пунктом 6.а. Приложения 1 к Постановлению Президента Республики Узбекистан № ПК-19 от 20 января 2026 г. «О мерах по дальнейшему совершенствованию службы крови в 2026-2030 годах» на Сырдарьинском областном пункте переливания крови с участием сотрудников Сырдарьинского филиала Юго-Западного филиала АО «Узтелеком» прошла общенациональная кампания по донорству крови «Вместе спасаем жизни». Мероприятие осветило важность донорства крови, положительное влияние донорской крови на организм человека, порядок и правила сдачи крови и ее компонентов. Мы призываем всех наших соотечественников добровольно сдавать кровь и под лозунгом «Вместе спасаем жизни» настоятельно призываем их внести свой вклад в спасение жизней нуждающихся людей, сдавая кровь, проявляя гуманность и сострадание.