Birga hayotni saqlaymiz” shiori ostida Guliston davlat pedagogika institutida donorlilik aksiyasi ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi
“Birga hayotni saqlaymiz!” Sirdaryo viloyat qon quyish stansiyasida O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026 yil 20 yanvardagi “2026-2030 yillarda qon bilan ishlash xizmatini yanada takomillashtirish chora- tadbirlari to’g’risida”gi №PQ-19 Qarorining 1-ilova 5.2-bandini ijrosini ta’minlash maqsadida, qon donorligi hamda uning ahamiyati to’g’risida aholi o’rtasida targ’ibot-tashviqot ishlarini tashkil qilgan holda “Birga hayotni saqlaymiz” shiori ostida Guliston davlat pedagogika institutida donorlilik aksiyasi ko‘tarinki ruhda o‘tkazildiMazkur aksiya talaba-yoshlar va ustozlar ishtirokida yuqori saviyada tashkil etilib, unda inson hayotini saqlab qolishdek ezgu maqsad mujassam bo‘ldi Har bir ishtirokchi o‘z hissasini qo‘shib, mehr-oqibat va insonparvarlik fazilatlarini namoyon etdi Tadbir davomida faol qatnashgan yoshlarga minnatdorlik bildirildi va bunday xayriya aksiyalarining ahamiyati yana bir bor ta’kidlandi .Bir tomchi qon — bir inson hayoti! Keling, birgalikda hayotlarni saqlaylik!

В Гулистанском государственном педагогическом институте в радостной атмосфере прошла благотворительная акция под лозунгом «Вместе мы спасаем жизни».
01.05.2026 6
«Вместе мы спасаем жизни!» В целях обеспечения выполнения пункта 5.2 Приложения 1 к Постановлению Президента Республики Узбекистан № ПК-19 от 20 января 2026 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию службы крови в 2026-2030 годах» в Гулистанском государственном педагогическом институте под лозунгом «Вместе мы спасаем жизни» была проведена акция по сбору крови с целью повышения осведомленности населения о донорстве крови и его важности. Эта акция была организована на высоком уровне с участием студентов и преподавателей и воплотила благородную цель спасения человеческих жизней. Каждый участник внес свой вклад, проявив доброту и гуманные качества. В ходе мероприятия была выражена благодарность молодым людям, принявшим активное участие, и еще раз подчеркнута важность подобных благотворительных акций. Капля крови — одна человеческая жизнь! Давайте спасать жизни вместе!