2024-yil 1-aprel kuni bo‘lib o‘tgan tadbirda 8 nafar donor faol ishtirok etib, 4 litr 104 ml qon topshirdi.
02.04.2024 937
Sirdaryo viloyati qon quyish stansiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 9-avgustdagi “Respublika qon xizmati muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish va aholi o‘rtasida ixtiyoriy donorlikni rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori qabul qilindi. ” “Oliy taʼlim muassasalari, Mudofaa va Ichki ishlar vazirliklarida ixtiyoriy donorlik harakatini tashkil etish”ni taʼminlash maqsadida Guliston davlat universitetida donorlik aksiyasi tashkil etilib, qon topshirish boʻyicha tushuntirish ishlari olib borildi. tashqariga. 2024 yil 1 aprel  o'kazilgan ushbu aktiyada 8 nafar donorlar faol ishtirok etib, 4l 104ml qo'n topshirildi. Suhbat zharayonida: SVQQS laboratory bwlim doctor laboratory technician R.Saitkulov tomonidan berilgan qo'n donorliging ahamiati, qo'n topshinishning inson organizmiga izhobiy ta'siri, qo'n va uning qismlarini tekshirish tartibi va koidalari yoritib berildi. Shu aktiyada begaraz qon topshirgan donorlar PQ 348-sonli karorga asosan ragbatlantirildi.

В акции, состоявшейся 1 апреля 2024 года, активно приняли участие 8 доноров и сдали 4 литра по 104 мл крови.
02.04.2024 936
На Сырдарьинской областной станции переливания крови принято решение Президента Республики Узбекистан от 9 августа 2022 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности учреждений службы крови республики и развитию добровольного донорства среди населения» в целях обеспечить реализацию «организации добровольного донорского движения в учреждениях высшего образования, Минобороны и МВД», организована донорская акция в Гулистанском государственном университете, проведена разъяснительная работа по донорству крови. 1 апреля 2024 г. В акции приняли активное участие 8 доноров и сдали 4 л 104 мл крови. В ходе интервью: Врач лаборатории SVQQS bwlim Саиткулов Р. разъяснил значение донорства крови, положительное влияние донорства крови на организм человека, порядок и правила исследования крови и ее частей. Доноры, которые добровольно сдали кровь в рамках этой акции, были поощрены на основании решения PQ 348.