Нукус шахар Давлат солик инспекцияси ходимлари орасида беғараз қон донорлиги акцияси ташкил этилди.
Нукус шахар Давлат солик инспекцияси ходимлари орасида беғараз қон донорлиги акцияси ташкил этилди. Улар акцияда фаол қатнашиб беғараз қон топширди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 9 августдаги “Республикада қон билан ишлаш хизмати муассасалари фаолиятини янада такомиллаштириш, аҳоли орасида беғараз донорлик ҳаракатини ривожлантириш чоралари тўғрисида” ПҚ-348-сонли Қарорининг 1-иловаси   7-бандида Маҳаллий ижро этувчи ҳокимият органлари ва фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органларини жалб қилган ҳолда аҳоли орасида донорлик акцияларини ташкил этиш, 13-бандида Сайёр донорлик сессиялар кўламини кенгайтириш  кераклиги кўрсатилган.

Среди сотрудников Государственной налоговой инспекции города Нукуса была организована акция добровольного донорства крови.
07.08.2023 631
Среди сотрудников Государственной налоговой инспекции города Нукуса была организована акция добровольного донорства крови, и они активно участвовали в акции и безвозмездно сдавали кровь.
Пункт 7 Приложения 1 Постановления Президента Республики Узбекистан от 9 августа 2022 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности учреждений службы крови в Республике, развитию добровольного донорства среди населения» PQ-348 организация донорских акций среди населения с привлечением населения в пункте 13 указано, что необходимо расширить масштабы проведения выездных донорских сеансов.