Boyovut TTBda donorlik aksiyasi yuqori kayfiyat va faol ishtirok bilan o‘tkazildi.
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026 yil 20 yanvardagi "2026 -2030  yilllarda qon bilan ishlash  xizmatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari togrisida"gi PQ - 19 -  Qarorining 1-ilova 5.2-bandi ijrosini ta'minlash maqsadida Bugun Boyovut TTBda donorlik aksiyasi yuqori kayfiyat va faol ishtirok bilan o‘tkazildi.  Har bir topshirilgan qon kimningdir hayotiga umid, kim uchundir yangi imkoniyatdir.Barcha ishtirokchilarga samimiy minnatdorchilik bildiramiz! Birgalikda mehr ulashamiz, birgalikda hayotni saqlaymiz!
Аksiya davomida yigʼilgan donor qonlari laboratoriya boʼlimida gemotransmissiv infeksiyalarga tekshirilib, qayta ishlanib bemorlarga sifatli qon mahsulotlari tayyorlab beriladi..
Donorlik — bu shunchaki qon topshirish emas, bu insoniylikning eng oliy ko‘rinishidir. Bugungi sayyor qabulda to‘plangan qon zaxiralari shifoxonalarda og‘ir ahvoldagi bemorlar, jarrohlik amaliyotini o‘tayotgan yurtdoshlarimiz hayotini saqlab qolishga xizmat qiladi.

Благотворительная акция в Бойовутском управлении по контролю за оборотом алкоголя и табака прошла в приподнятом настроении и с активным участием.
20.05.2026 28
В целях обеспечения выполнения пункта 5.2 Приложения 1 к Постановлению Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию службы крови в 2026-2030 годах» сегодня в отделении переливания крови «Бойовут» прошла акция по сбору крови, которая прошла в приподнятом настроении и с активным участием. Каждая сданная кровь – это надежда на чью-то жизнь, новая возможность для кого-то. Мы искренне благодарим всех участников! Вместе мы дарим любовь, вместе мы спасаем жизни! Собранная в ходе акции донорская кровь будет проверена на наличие гемотрансмиссивных инфекций в лабораторном отделении, обработана и предоставлена ​​пациентам высококачественными препаратами крови. Донорство – это не просто сдача крови, это высшее проявление гуманности. Запасы крови, собранные сегодня в мобильном пункте приема, послужат для спасения жизней пациентов в критическом состоянии в больницах и наших соотечественников, перенесших операцию.