1 iyun — Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni bilan Sirdaryo viloyati qon kuyish markazida "Bor mehrimiz senga, bolajon"
03.06.2024 469
1-iyun – Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Sirdaryo viloyati qon quyish markazida “Biz seni yaxshi ko‘ramiz, bolam” shiori ostida donorlik tadbiri o‘tkazildi. Unda “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi Sirdaryo viloyat Kengashi hamda “Sog‘lom avlod uchun” xalqaro xayriya jamg‘armasi vakillari, deputatlar, Sirdaryo viloyati mudofaa ishlari boshqarmasi, Guliston shahar ichki ishlar bo‘limi xodimlari ishtirok etdi. xayriya tadbirida faol ishtirok etdi. va ular bergan qon komponentining hajmi 38 litr 475 ml ni tashkil etdi. oshib ketdi. Ishtirokchilarga “Sog‘lom avlod uchun” xalqaro xayriya fondi va Qon quyish stansiyasi mablag‘lari hisobidan sovg‘alar, vitaminlar majmuasi, ko‘zoynaklar topshirildi. Nafaqat bugun, yil davomida o'tkazilayotgan donorlik xayriya aktsi yordamchi donorlardan yig'ilgan qo'n komponentlari Sirdaryo viloyati kwp tarmoqli bolalar sog'liqni saqlash markazining oncohematology bulimida davolanayotgan bolalarga, oncologist sabab Respublika ichthysosized on kology va radiology ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Sirdaryo viloyati filiali kasallangan bemorlarni sog'lomlashtirish khayotmatga. , - Deydi Sirdaryo viloyati kon kuyish stansiyasi boshi Gaidar Salomov. Bundan tashqari, qon topshirish stansiyasi xodimlari nafaqat Bolalar kuni, balki boshqa vaqtlarda ham ko‘chma qon topshirish aksiyasini o‘tkazmoqda. Bunda ularga “ISUZU HC40” portativ mobil donor kompleksi katta yordam beradi.  So‘nggi paytlarda dala mehnatkashlari tomonidan joylarda va hududlarda olib borilayotgan targ‘ibot-tushuntirish ishlari natijasida Sirdaryoda qon donorlari soni biroz ko‘paydi. Bu esa,  Bu shifo umidida kasalxonada yotgan bemorlarni sog‘lom hayotga qaytarish va siz va biz kabi hayot sovg‘asidan bahramand bo‘lishda katta yordamdir.

1 июня — Международный день защиты детей «Мы любим тебя, мальчик» в Сырдарьинском областном ожоговом центре
03.06.2024 399
1 июня, в связи с Международным днем ​​защиты детей, в центре переливания крови Сырдарьинской области прошла донорская акция под лозунгом «Мы любим тебя, малыш». В благотворительной акции приняли активное участие представители СДП Сырдарьинского областного совета «Адолат» и международного благотворительного фонда «Соглом авлод за здоровое поколение», депутаты, сотрудники управления обороны Сырдарьинской области, управления внутренних дел города Гулистан. а объем сданного ими компонента крови составил 38 литров 475 мл. превысило. Участникам были вручены подарки, комплекс витаминов, очки за счет международного благотворительного фонда «За здоровое поколение» и Станции переливания крови. Не только сегодня, в течение года компоненты крови, собранные от вспомогательных доноров, будут переданы детям, находящимся на лечении в отделении онкогематологии Детского диспансера Сырдарьинской области, - сказал врач-онколог Республики Ихтис по хологии и радиологии научно-практический медицинский Центр Сырдарьинской области Филиал занимается восстановлением больных. , - говорит Гайдар Саломов, начальник горнодобывающей станции Сырдарьинской области. Кроме того, сотрудники станции сдачи крови проводят мобильную акцию сдачи крови не только ко Дню защиты детей, но и в другое время. В этом им очень помогает портативный мобильный донорский комплекс «ISUZU HC40».  Число доноров крови в Сырдарье в последнее время несколько увеличилось благодаря пропагандистской деятельности, проводимой полевыми работниками на местах и ​​в регионах. И это,  Это отличная помощь в возвращении пациентов, которые находятся в больницах в надежде на излечение, к здоровой жизни и наслаждению даром жизни, как вы и мы.