"Samarqand avtomobil zavodi" MChJ qo‘shma korxonasi o‘z tashabbuslari bilan “Men donorman” shiorlari ostida beg‘araz donorlik aksiyasi tashkil qilib, viloyat qon quyish stansiyasida 17ta xodimlari beg‘araz donor bo‘lib qon topshirdilar.
Samarqand viloyat qon quyish stansiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 9 avgustdagi “Respublika qon bilan ishlash xizmati muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish va aholi orasida beg‘araz donorlik harakatini rivojlantirish to‘g‘risida”gi PQ-348-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida 2022 yil 16 dekabr kuni "Samarqand avtomobil zavodi" MChJ qo‘shma korxonasi o‘z tashabbuslari bilan “Men donorman” shiorlari ostida beg‘araz donorlik aksiyasi tashkil qilib, viloyat qon quyish stansiyasida 17ta xodimlari beg‘araz donor bo‘lib qon topshirdilar.

На совместном предприятии ООО" Самаркандский автомобильный завод “организована акция "Я донор"
Совместное предприятие ООО" Самаркандский автомобильный завод “по собственной инициативе организовало акцию безвозмездного донорства под лозунгом” Я донор", на областной станции переливания крови 17 сотрудников сдали кровь безвозмездно.
В целях обеспечения исполнения на Самаркандской областной станции переливания крови постановления Президента Республики Узбекистан от 9 августа 2022 года № ПК-348 “О дальнейшем совершенствовании деятельности учреждений Республиканской службы переливания крови и развитии безвозмездного донорского движения среди населения”16 декабря 2022 года совместное предприятие ООО "Самаркандский автомобильный завод" по собственной инициативе приняло постановление " Я донор организовав акцию безвозмездного донорства крови под лозунгами"", сотрудники 17 на областной станции переливания крови сдали кровь безвозмездно.