24 октябр куни Сайхунобод ТТБда 11 нафар донорлардан 5л 073 мл қон олинди.Суҳбат жараёнида: қон донорлигининг аҳамияти, қон топширишнинг инсон организмига ижобий таъсири, қон ва унинг таркибий қисмларини топшириш тартиби ва қоидалари ёритиб берилди. Ушбу акцияда беғараз қон топширган донорлар ПҚ 348-сонли қарорга асосан рағбатлантирилди.
26.10.2023 342
Sirdaryo viloyati kuyish stansiyasi sida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti 2022 yil 9 Augustdagi "Republic qon bilan ishlash xizmatlarini yanada oshirish va aholi orasida begaraz donorlik harakatini rivojlantirishni taʼminlash tugris ida"gi No. PQ 348-sonli karorining 1-ilova 7.4-bandini taʼminlash. maksadida o'rganish, h izhro etuvchi xokimiyat organlari va fukarolarning o'zinizi boshkarish organlarini zhalb kilgan xolda Saykhunobod fog tibbiyot birlashmasida donorlik aktaklari tashkil etilib, kon donorligi bo'yicha ishlab chiqarish ishlari olib borildi. 2023 yil
йилнинг 24 октябр куни Сайхунобод   ТТБда  11 нафар донорлардан  5л 073 мл қон олинди.Суҳбат жараёнида: қон донорлигининг аҳамияти, қон топширишнинг инсон организмига ижобий таъсири, қон ва унинг таркибий қисмларини топшириш тартиби ва қоидалари ёритиб берилди. Ушбу акцияда беғараз қон топширган донорлар ПҚ 348-сонли қарорга асосан рағбатлантирилди.

24 октября в Сайхунабадском ТТБ от 11 доноров было собрано 5л 073 мл крови. Доноры, сдавшие кровь в рамках этой акции, были поощрены на основании решения PQ 348.
26.10.2023 341
В целях обеспечения реализации пункта 7.4 приложения 1 постановления Президента Республики Узбекистан от 9 августа 2022 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности учреждений службы крови республики и развитию добровольного донорства среди населения» на Сырдарьинской областной станции переливания крови, на местах с привлечением органов исполнительной власти и органов самоуправления граждан были организованы донорские акции в Сайхунабадском районном медицинском объединении, проведена разъяснительная работа по донорству крови. 2023 год
В Сайхунабадском ТТБ 24 октября у 11 доноров взято 5л 073 мл крови. В ходе беседы были разъяснены значение донорства крови, положительное влияние донорства крови на организм человека, порядок и правила сдачи крови и ее компонентов. . Доноры, сдавшие кровь в рамках этой кампании, были поощрены на основании решения PQ 348.